YAŞLI HAKLARI VE RUH SAĞLIĞI DERNEĞI’NIN ‘SESSIZ ÇIĞLIK MEKTUP YARIŞMASI’ BAŞVURU SÜRESI UZALTILDI

25 Mayıs 2022 Çarşamba – Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği, toplumda yaşlıların ve ruh sağlığı yaşayan hastaların sorunlarına dikkate çekmek, toplumda farkındalık yaratmak ve duyarlılığı artırmak amacıyla düzenlenen 3. ‘Sessiz Çığlık Mektup Yarışması’ başvuru süresi 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Sponsorluğunu Albank ve Asbank’ın üstlendiği bu yarışmada birinci gelen yarışmacıya 3.000TL, ikinci gelen yarışmacıya 2.500TL ve üçüncü gelen yarışmacıya ise 2.000TL nakit ödül verilecektir.

‘Sessiz Çığlık Mektup Yarışması’na katılacak olanlar, ‘Ruh Sağlığı’ ve ‘Yaşlı Hakları’ olarak belirlenen iki temadan birini seçebiliyor. Ruh sağlığı sorunu yaşıyanlar veya ruh sağlığı sorunu olan akrabalarına bakanlar veya yakınları, hayat hikayelerini ve toplumda karşılaştıkları zorlukları, görünmez engelleri bir mektup ile aktararak yarışmaya katılabilir. Yakınları veya çevresi tarafından maddi veya manevi istismar edilen, bir yaşlı olanlar veya yaşlısına en zor şartlarda bakan bir yaşlı yakın olanlar ise yaşadıkları sorunları bir mektup şeklinde yazıp ‘Yaşlı Hakları’ temasında yarışmaya katılabilir.

İsmini açıklamak istemeyen yarışmacılar, rumuz ile katılabilecek ve kazanması halinde ödülünü bir aracı ile alması sağlanacaktır. Hiçbir katılımcının mektubu yazılı ve sözlü onay alınmadan kimseyle paylaşılmayacaktır.

Yarışmacılar, mektuplarını, isim-soyisim ve telefon numaraları ile birlikte Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği’nin elektronik posta adresi ‘info@yaslihaklariveruhsagligi.org’a gönderebilecek veya mektuplarının elden alınması için şu iletişim numaralarını arayarak adreslerini verebilecek: 0533-8649955, 0542-8883010, 0542-8533188.

Mektup yarışmasının katılım şartları ve daha fazla bilgi  için tıklayınız.