YAŞLI HAKLARI VE RUH SAĞLIĞI DERNEĞI’NİN 4. ‘SESSIZ ÇIĞLIK MEKTUP YARIŞMASI’ BAŞVURU SÜRESİ UZALTILDI

2 Haziran 2023, Cuma – Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği, toplumda yaşlıların ve ruh sağlığı sorunu yaşayan hastaların ihtiyaçlarına dikkat çekmek, toplumda farkındalık yaratmak ve duyarlılığı artırmak amacıyla 4. ‘Sessiz Çığlık Mektup Yarışması’ başvuru süresini 30 Haziran’a kadar uzattı. Sponsorluğunu Albank ve Asbank’ın üstlendiği bu yarışmada, birinci gelen yarışmacıya 5.000 TL, ikinci gelen yarışmacıya 4.000 TL ve üçüncü gelen yarışmacıya ise 3.000 TL nakit ödül verilecektir.

Sessiz Çığlık Mektup Yarışması’na katılacak olanlar, ‘Ruh Sağlığı’ ve ‘Yaşlı Hakları’ olarak belirlenen iki temadan birini seçebiliyor. Ruh sağlığı sorunu yaşayanlar veya ruh sağlığı sorunu olan akrabalarına bakımını üstlenen yakınları, hayat hikayelerini ve toplumda karşılaştıkları zorlukları, görünmez engelleri bir mektup ile aktararak yarışmaya katılabilir. Yakınları veya çevresi tarafından maddi veya manevi istismar edilen bir yaşlı olanlar veya yaşlısına en zor şartlarda bakım veren yaşlı yakınları ise yaşadıkları sorunları bir mektup şeklinde yazıp ‘Yaşlı Hakları’ temasında yarışmaya katılabilir.

İsmini açıklamak istemeyen yarışmacılar, rumuz ile katılabilecek ve kazanması halinde ödülünü bir aracı ile alması sağlanacaktır. Hiçbir katılımcının mektubu yazılı ve sözlü onay alınmadan kimseyle paylaşılmayacaktır.

Katılmak isteyen yarışmacılar mektuplarını e-posta yolu ile sessiz.ciglik.kibris@gmail.com e-posta adresine gönderebilirler. Katılımcılar mektubun sonuna isim, soyisim – veya rumuz – ve ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yazmaları gereklidir. Daha fazla bilgiye şu telefon numaralardan ulaşabilirler: 0548-855 4065 / 0533-8649955 / 0542-8883010.

Mektup yarışmasının katılım şartları ve daha fazla bilgi için http://www.yaslihaklariveruhsagligi.org/ sayfasını ziyaret edilebilir.